Společnost Musical Production před několika dny oznámila, že v koprodukci s Východočeským divadlem v Pardubicích uvede broadwayský hit podle populární filmové předlohy Shrek. Komediální muzikál měl světovou premiéru v roce 2008 na Broadwayi, kde také získal cenu Tony za nejlepší kostýmy. Na úspěšné uvádění v New Yorku navázala také nastudování v dalších městech po celém světě, například v Londýně, Madridu či Buenos Aires.

 

České uvedení bude režírovat Roman Štolpa, s nímž Shreka vytvoří také choreografka Lucie Holánková či překladatel Martin Fahrner. Hudební nastudování mají na starosti Linda Finková a František Štěrbák, který také povede 16členný orchestr. V titulní roli zlobra Shreka se představí herec Michal Novotný v alternaci se zpěvákem Jiřím Zonygou, Fionu ztvární Ivana Jirešová a Radka Pavlovčinová, v dalších rolích se mohou diváci těšit na Hanku Křížkovou, Jana Maxiána či Viktora Dyka.

 

Muzikál Shrek se do českých a moravských měst rozjede na jaře 2018 – uvidí ho diváci v Plzni, v Praze, dále budou následovat České Budějovice, Liberec, Ostrava a Brno. Na podzim pak tato výpravná muzikálová show navštíví i Slovensko.

MUZIKÁL SHREK SE CHYSTÁ DO ČESKA