MUZIKÁLOVÁ SENZACE HLEDÁ ČESKÉ PROTAGONISTY

Plzeňskému Divadlu J. K. Tyla se po mnohaměsíčních jednáních s majiteli práv podařilo získat licenci na uvedení jednoho z nejvýjimečnějších muzikálových titulů současnosti, muzikálu Billy Elliot.

Děj věhlasného muzikálu se odehrává v polovině 80. let ve Velké Británii během radikální stávky tamních horníků. Vypráví příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží rozvinout svůj neobyčejný taneční talent. Za své sny však musí bojovat proti nepřízni rodiny i předsudkům drsného hornického prostředí. Autory muzikálu jsou hitmaker Elton John a libretista Lee Hall, který napsal i scénář k původnímu stejnojmennému filmu režiséra Stephena Daldryho z roku 2000.

Muzikál Billy Elliot měl světovou premiéru v roce 2005 na londýnském West Endu a po jejím obrovském úspěchu byl uveden i v řadě dalších světových metropolí. Po celém světě nasbíral mnoho prestižních divadelních ocenění, mezi nimi například čtyři britské ceny Olivier či deset amerických Tony. Nyní míří v české premiéře i do Plzně, kde jej nastuduje šéf tamějšího muzikálového souboru Lumír Olšovský.

Konkurz na dětské představitele se uskuteční už 23. září, na role dospělých pak 14. a 15. října. Česká premiéra muzikálu je pak naplánována na sobotu 11. května příštího roku na Nové scéně DJKT v Plzni.