Zpěváci Michael Ball a Alfie Boe, kteří patří mezi nejvýraznější tváře britské muzikálové scény, vydávají už druhé společné album duetů. CD nazvané Together Again, obsahující řadu muzikálových písní, přichází do prodeje v pátek 27. 10.

Herec a zpěvák Michael Ball patří k nejvýraznějším osobnostem britského hudebního divadla. Poprvé zazářil již v polovině 80. let minulého století coby Marius v původním nastudování muzikálového hitu Les Misérables – Bídníci. Později se objevil také jako Raoul ve Fantomovi opery či jako Giorgio v hudebním dramatu Stephena Sondheima Passion. Michael Ball je též dvojnásobným držitelem ceny Laurance Oliviera za své výkony v muzikálech Hairspray a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.

V roce 2007 byl obsazen do hlavní role nastudování klasického muzikálu Kismet v divadle London Coliseum, kde se poprvé setkal s dalším, neméně slavným umělcem. Tím nebyl nikdo jiný než úspěšný pěvec Alfie Boe, jenž se kromě účinkování v řadě operních děl proslavil též jako představitel Jeana Valjeana v už zmíněných Bídnících.

Oba umělce pojí vzájemné přátelství a v roce 2016 jim vyšlo první společné CD, album s příznačným názvem Together. Oba zpěváci za něj získali platinovou desku, prodalo se totiž více než tři sta tisíc jeho nosičů. Nyní se tedy na pultech se objevuje jejich další počin – CD Together Again. Objevují se na něm úpravy skladeb z muzikálů jako West Side Story či Sunset Boulevard, ale i písně z oblasti populární hudby.

MUZIKÁLOVÉ HVĚZDY PODRUHÉ SPOLU