Na začátku dubna by své 85. narozeniny oslavila americká herečka, zpěvačka a tanečnice Debbie Reynolds. Největší úspěchy zažívala v druhé polovině padesátých let, po vynikajícím ztvárnění půvabné Kathy Seldenové ve filmovém muzikálu Zpívání v dešti. Její filmová kariéra však začala už mnohem dříve. V šestnácti letech vyhrála lokální soutěž krásy a díky tomu získala smlouvu ve filmovém studiu Warner Bros. Hrála však jen malé, epizodní roličky. Když jí o dva roky později kontrakt vypršel, obdržela novou nabídku od konkurenčního filmového studia Metro-Goldwyn- Mayer. Poté, co výtečně zahrála malou, ale důležitou roli v u nás nepříliš známém filmu Tři slovíčka, získala od studia smlouvu na dalších sedm let.

Zprvu hrála jen činoherní role; brzy však začala také zpívat a už zmíněná role ve Zpívání v dešti z roku 1952 ji vynesla ke hvězdám. Slavný muzikál plný efektních hudebních a tanečních čísel líčí s humorem, ironií a komickou nadsázkou dobu, kdy holywoodské filmové hvězdy němé éry musely ustoupit do pozadí, pokud se nedokázaly vyrovnat s nároky začínajícího zvukového filmu.

Po úspěšném Zpívání v dešti natočila Debbie Reynolds ještě několik desítek filmů i muzikálů, avšak žádný z nich nepřekonal jeho slávu. Za titulní roli v muzikálu Nepotopitelná Molly Brownová dokonce získala nominaci na Oscara, avšak i tento titul brzy zapadl do filmové historie. Debbie Reynolds příležitostně účinkovala v divadle, filmu a také v televizi prakticky až do své smrti – epizodní rolička v seriálu Will a Grace jí dokonce vynesla nominaci na televizní cenu Emmy.

Tato hvězda zemřela 28. prosince minulého roku, den po tragické smrti své dcery Carrie Fisher.

NEDOŽITÉ JUBILEUM HEREČKY DEBBIE REYNOLDS