NEJSTARŠÍ LONDÝNSKÉ DIVADLO PROJDE REKONSTRUKCÍ

Skladatel Andrew Lloyd Webber je prostřednictvím své společnosti LW Theatres vlastníkem sedmi londýnských divadel. Patří mezi ně také vůbec nejstarší londýnské divadlo, Theatre Royal Drury Lane, které bylo na počátku ledna dočasně uzavřeno a projde rekonstrukcí v hodnotě několika desítek milionů liber.

Podle tiskového prohlášení má rekonstrukce divadlu „vrátit lesk, jakého je hodna nejvýznamnější scéna hudebního divadla v Londýně“. Lloyd Webber sám dodal, že architektura byla jeho první láskou – krátce ostatně historii architektury studoval i na univerzitě.

Stávající budova divadla Drury Lane byla otevřena v roce 1812, a to na místě, kde se divadlo hrálo už od poloviny 17. století. Rekonstrukce by měla obnovit některé prvky z počátku 19. století, jak je navrhl architekt Bejamin Dean Wyatt. Zároveň ale v zájmu většího pohodlí i lepší viditelnosti bude snížena kapacita hlediště z 2 200 míst na rovné dva tisíce, vzniknou nová 2 restaurační zařízení, nové toalety i bezbariérový přístup. Samotný prostor jeviště a hlediště potom má být flexibilní s možností uspořádání do kruhu. Stavební práce by měly trvat 20 měsíců, během nichž bude divadlo uzavřeno; na září 2020 je slibováno uvedení zatím utajovaného broadwayského hitu.