Po úspěchu hudebního filmu La La Land při udílení prestižních Zlaté glóbů, kde film vyhrál rekordních sedm ocenění, přichází další senzační zpráva: neuvěřitelných 14 nominací na Oscara. La La Land se tím zařadil vedle snímků Vše o Evě z roku 1950 a Titanic z roku 1997, které drží v počtu nominací rekord. Nominován byl například v kategoriích nejlepší film, scénář, režie, nejlepší herec i herečka a hned dvě nominace získal v kategorii za nejlepší původní píseň.

 

La La Land vypráví příběh lásky dvou mladých nadějných umělců, toužících po naplnění svých snů – ústřední dvojici tvoří začínající herečka Mia v podání Emmy Stone a nadšený jazzový pianista Sebastian ztvárněný Ryanem Goslingem. Životní osudy obou těchto mladých lidí se díky náhodě náhle spojí, oba se do sebe zamilují a podporují se v realizaci svých životních snů: ona touží po filmové kariéře, on po vlastním klasickém jazzovém klubu.

 

Muzikál La La Land byl poprvé uveden už v srpnu loňského roku při slavnostním zahájení mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Oficiální americká premiéra filmu proběhla v polovině prosince, k nám se snímek dostal na začátku letošního roku.

NOMINACÍM NA OSCARA VÉVODÍ LA LA LAND