Na jaře letošního roku se na newyorské Broadwayi uskutečnila premiéra nového nastudování muzikálu Sunday in the Park with George, která si získala pozornost především díky obsazení populárního herce Jakea Gyllenhaala. Před několika týdny se do prodeje dostalo také CD s výběrem písní z této inscenace.

Hlavním autorem tohoto muzikálu je skladatel a textař Stephen Sondheim, který zcela bezpochyby patří mezi největší osobnosti hudebního divadla 20. století. Proslul nejen jako textař úspěšných muzikálů West Side Story nebo Gypsy, ale především jako tvůrce muzikálových děl vlastních – z těch nejúspěšnějších jmenujme alespoň tituly jako Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Into the Woods či Follies, o nichž jsme v souvislosti s jejich novou londýnskou inscenací mluvili v minulém vydání Muzikál expresu.

V polovině 80. let minulého století napsal Sondheim také již zmíněný muzikál Sunday in the Park with George. Námětem tohoto díla se stal slavný obraz francouzského malíře a zakladatele pointilismu Georgese Seurata s názvem Nedělní odpoledne na ostrově La Grande Jatte. Příběh muzikálu se točí kolem Seuratova uměleckého života, ale rozehrává také nevyřčené osudy jednotlivých postav zachycených na plátně.

Světovou premiéru měl tento muzikál na Broadwayi v roce 1984, kdy získal Pulitzerovu cenu za drama, dvě ceny Tony a také několik Drama Desk Awards. V limitované sérii představení se tento neobvyklý titul objevil na Broadwayi letos znovu. V hlavních rolích se divákům představili muzikálová herečka Annaleigh Ashford a populární filmový herec Jake Gyllenhaal.

NOVÁ NAHRÁVKA SONDHEIMOVA OPUSU O POINTILISTICKÉM MALÍŘI