Herečka Marilyn Monroe je jednou z nejslavnějších, ale také nejrozporuplnějších žen 20. století. Ještě dnes, více než padesát let po smrti, upoutává pozornost lidí celého světa nejen její krása, ale i fascinující osobnost plná protikladů, její skandály i milostné aféry se slavnými muži. Právě podle jejího života vytvořili skladatel Ondřej Brousek a libretista a režisér Radek Balaš muzikál Marilyn s podtitulem Překrásné děcko, poprvé uvedený v roce 2013 v Klicperově divadle v Hradci Králové.

K úspěšnému dílu se nyní vrací Divadlo J. K. Tyla v Plzni, které jej uvede v premiéře 10. června na své Malé scéně. Životní příběh Normy Jean, proslulé jako Marilyn Monroe, divákům nabídne v podobě komorní muzikálové podívané se skvělými songy, náročnými hereckými i pěveckými party a živou kapelou. Na jevišti publikum uvidí osobnosti, které zásadním způsobem prošly hereččiným životem – matku, její tři manžely, přítelkyně, velkého učitele, režiséry, herecké kolegy a desítky dalších.

V titulní roli Marilyn Monroe v Plzni hostuje herečka Zuzana Kajnarová, jejím partnerem v roli Arthura Millera je pak taktéž hostující Dalibor Gondík. Všechny ostatní postavy vytváří s pomocí rychlých převleků členové souboru DJKT Stanislava Topinková Fořtová, Jozef Hruškoci, Aleš Kohout a další. Muzikál v Plzni nastudoval úspěšný televizní režisér Jiří Adamec.

NOVÉ UVEDENÍ BROUSKOVY ÚSPĚŠNÉ MARILYN