V Londýně bude 7. dubna uvedeno poloinscenované nastudování muzikálu Carousel. Ten vznikl původně v polovině 40. let a je dílem skladatele Richarda Rodgerse a libretisty Oscara Hammersteina II. Čeští diváci se s tímto muzikálem mohli setkat před několika lety na scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Carousel je příběh lásky zřízence od kolotoče a mladého děvčete z přádelny, odehrávající se v 80. letech 19. století na americkém maloměstě. Romantický příběh o lásce, zklamání a touze dokázat sobě i jiným nemožné nakonec vede hlavního hrdinu na cestu zločinu; přesto se nestává jednoznačně negativní postavou ani v očích autorů, ani diváků, ba dokonce ani před božím soudem, který je neoddělitelnou součástí příběhu.

Chystané nastudování bude na scéně Anglické národní opery režírovat Lonny Price, který zde v minulých letech uvedl již muzikály Sweeney Todd a Sunset Boulevard. Podobně jako v jejich případě bude Carousel uveden pouze v limitovaném počtu představení. Hlavní mužskou roli ztvární populární tenor Alfie Boe, známý mimo jiné jako jeden z nejvýraznějších představitelů Jeana Valjeana v Bídnících.

NOVÉ UVEDENÍ LEGENDÁRNÍHO MUZIKÁLU CAROUSEL