BROADWAYSKÁ NOVINKA: DEAR EVAN HANSEN

Mladé autorské duo Benj Pasek a Justin Paul stojí za dlouhou řadou úspěšných, avšak u nás nepříliš známých muzikálových titulů. Za všechny jmenujme například rodinné muzikály A Christmas Story nebo James and the Giant Peach. Oba autoři se také podíleli na tvorbě oblíbeného amerického muzikálového seriálu Smash.

 

Jejich nejnovějším společným počinem je původní muzikál Dear Evan Hansen, který měl světovou premiéru 30. července loňského roku v divadle Arena Stage ve Washingtonu. Námětem pro tento muzikál se stala jedna z Pasekových osobních traumatických vzpomínek: tragédie, při níž zemřel jeho spolužák na střední škole.

 

Po úspěšném zkušebním nastudování ve Washingtonu byl muzikál na jaře letošního roku uveden také v jednom z menších off-broadwayských divadel. Do titulní role studenta s úzkostnou poruchou obsadili tvůrci třiadvacetiletého herce Bena Platta. Muzikál si rychle získal přízeň diváků a již v pondělí 14. listopadu se proto dočká také slavnostního uvedení na newyorskou Broadway. O jeho dalších osudech vás budeme samozřejmě informovat.