Varšavské Hudební divadlo Roma je jednou z nejvýznamnějších muzikálových scén v Polsku. V minulosti zde byl uváděn například Fantom Opery, Bídníci, Ples upírů či Zpívání v dešti. Poslední velká premiéra na scéně tohoto divadla proběhla před dvěma lety, kdy zde byl uveden populární jukebox muzikál Mamma Mia! Ten však nyní končí a divadlo místo něj vybralo zcela nový titul – původní polský muzikál Piloci.

 

Piloci, v češtině Piloti, je muzikál inspirovaný historickými událostmi 30. a 40. let minulého století, a to především britsko-německou bitvou o Anglii, jež vstoupila do dějin jako první válečné střetnutí vybojované výhradně prostřednictvím leteckých sil. Na britské straně se této bitvy účastnili i piloti z mnoha jiných zemí světa; nejpočetnější skupinu tvořili Poláci, kteří společně s československými letci patřili k elitním pilotům. Jedním z nich je i hlavní hrdina muzikálu – mladík Jan, jehož právě válka odloučí od milované Niny, kabaretní zpěvačky.

 

Světová premiéra muzikálu Piloti proběhne 7. října v režii domovského režiséra a choreografa Hudebního divadla Roma Wojciecha Kępczyńského.

NOVINKA O LETCÍCH DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY