NOVINKOU PŘÍŠTÍHO JARA BUDE ROCKY!

Na 3. března 2017 byla ohlášena česká premiéra muzikálu Rocky, která se bude konat v Kongresovém centru Praha. Muzikál je zpracováním stejnojmenného kultovního filmu se Sylvesterem Stallonem, oceněného několika Oscary. Na jevišti boxera Rockyho ztvární v alternaci Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter Pecha. V dalších rolích se dále představí Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

 

Muzikál sleduje děj své filmové předlohy: je příběhem o životní šanci i rodící se lásce. Rocky Balboa je neúspěšný boxer z chudé čtvrti v americké Filadelfii; živí se jako vymahač dluhů. Do města ovšem přijíždí mistr světa v těžké váze, Apollo Creed, a chce dát šanci místnímu vyzyvateli: právě Rocky dostane šanci se s ním utkat. Zápas je pro něj poslední šancí dokázat okolí i sám sobě, co v něm je. Současně se ale také snaží sblížit se stydlivou prodavačkou Arianou, takže boxerský ring není jediným místem, kde Rocky bojuje za lepší budoucnost...

 

Světovou premiéru měl Rocky v roce 2012 v Hamburku a o dva roky později byl uveden také na Broadwayi. Autorem libreta je Thomas Meehan, mimo jiné autor muzikálů Producenti nebo Hairspray. Písně napsali textařka Lynn Ahrens a skladatel Stephen Flaherty, který použil také několik hitů z původního filmu. V české verzi bude muzikál uveden v překladu Michaela Prostějovského. Režie inscenace se ujme německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel už na hamburské i broadwayské verzi muzikálu.