Už 18. května přivítá londýnské Arts Theatre premiérové diváky nové show jménem Judy! Jedná se o výjimečný biografický muzikál o životě legendární filmové hvězdy a zpěvačky Judy Garland. Ta je v muzikálu přítomna hned třikrát – jako mladá dívka, která se chystá na filmovou roli Dorotky v muzikálu Čaroděj ze země Oz, dále filmová a pěvecká hvězda na vrcholu slávy a stárnoucí zkušená žena, která s patřičným nadhledem komentuje svůj život i kariéru.

Přesně o týden později se v londýnském open-air divadle v Regent’s Parku uskuteční premiéra slavného broadwayského muzikálu On the Town, tedy Vzhůru do města. Za vznikem díla z poloviny 40. let stojí věhlasní tvůrci: skladatel Leonard Bernstein a osvědčení libretisté Betty Comden a Adolph Green. Ti při psaní libreta vyšli z námětu režiséra a choreografa Jerome Robbinse, který použil pro svůj balet Fancy Free z roku 1944. Příběh muzikálu On the Town se točí kolem tří námořníků, kteří v New Yorku prožívají čtyřiadvacetihodinovou dovolenou. Úspěšnou broadwayskou premiéru následovala o několik let později také filmová verze tohoto muzikálu, ve které v rolích námořníků zazářili Frank Sinatra, Jules Munshin a Gene Kelly. Na velkolepá taneční čísla láká také nejnovější londýnská produkce uváděná pod širým nebem.

A na pouhých 10 dnů se do Londýna vrátí i slavná rocková opera Tommy skupiny The Who, vytvořená podle stejnojmenného koncepčního alba z roku 1969. Vypráví příběh chlapce, který v důsledku šoku z rodinné tragédie přijde o zrak, sluch a řeč a prochází složitými životními osudy, než objeví skutečné hodnoty lidského bytí.

NOVINKY NA LONDÝNSKÝCH SCÉNÁCH