Mezinárodní produkční společnost Stage Entertainment chystá v Německu dvě muzikálové premiéry.

 

V Berlíně bude v dubnu na scéně Theater des Westens obnovená premiéra Zvoníka od Matky boží. Jedná se o takzvanou disneyovskou verzi, která byla poprvé uvedena právě v Berlíně v roce 1999 a ke které složil hudbu Alan Menken. Oproti původní verzi bylo do připravované inscenace dopsáno hned několik nových písní.

 

Odkaz na weby produkční agentury.

 

Na svou druhou letošní premiéru zve společnost Stage Entertainment do Hamburku: na podzim zde uvede muzikál Kinky Boots. Autory bláznivé broadwayské hudební komedie Kinky Boots jsou čtyřnásobná držitelka ceny Grammy, zpěvačka Cyndi Lauper, a herec a libretista Harvey Fierstein, který má na svědomí třeba muzikálovou adaptaci Klece bláznů nebo retromuzikál Hairspray. V případě Kinky Boots se Fierstein inspiroval stejnojmenným britským filmem z roku 2005: vypráví příběh Charlieho Price, jenž se po smrti otce stává ze dne na den šéfem krachujícího rodinného podniku na výrobu bot. Trochu nečekaně najde spojence ve výstřední zpěvačce Lole a sexy botky, které svádí i tančí, nakonec udělají firmě tu nejlepší reklamu.

 

Na Broadwayi měl muzikál Kinky Boots premiéru 4. dubna 2013 a v newyorském Hirschfeldově divadle je uváděn dodnes. O dva roky později se představil také v Londýně, kde je neméně úspěšný. V Hamburku budou mít Kinky Boots premiéru těsně před Vánoci, a to na scéně tamní Operety. Právě na jejím jevišti se v roce 1986 uvedením Koček začala psát německá historie muzikálu superlativů.

 

ODKAZ

NOVINKY NA NĚMECKÝCH SCÉNÁCH