Vedení Hudebního divadla Karlín nedávno na tiskové konferenci odhalilo tvůrčí tým a obsazení amerického muzikálu Sestra v akci, který uvede v říjnu letošního roku v české premiéře.

 

Předlohou muzikálové komedie je stejnojmenný film z roku 1992 s Whoopi Goldberg v hlavní roli. Ten pojednává o barové zpěvačce Deloris Van Cartier, která se musí před zločinci ukrýt do kláštera mezi řádové sestry. Příchod Deloris však dosud poklidný klášterní život zásadně naruší a vnese do něj řadu nečekaných novinek a komických situací.

 

Hlavní roli zpěvačky Deloris van Cartier v Karlíně ztvární Lucie Bílá. Matku představenou budou alternovat Světlana Nálepková a Iva Pazderková a v dalších rolích se představí Martin Písařík, Roman Tomeš, Pavla Břínková, Václav Vydra a jiní. Muzikál bude uveden v překladu Adama Nováka a režie se ujme Antonín Procházka.

 

Autor hudby Sestry v akci Alan Menken je osminásobným držitelem Oscara a stálým spolupracovníkem filmového Studia Walta Disneyho. I proto je především autorem hudby k mnoha animovaným filmům jako například Kráska a zvíře, Aladin nebo Malá mořská víla. Kromě nich však Menken skládá i divadelní muzikály. Od roku 2010 má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

OBSAZENÍ KARLÍNSKÉ SESTRY V AKCI