O stále rostoucích úspěších ostravského souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského jsme v našem pořadu už hovořili mnohokrát. Jedním z tamějších největších hitů je v současné době muzikál Edith a Marlene, nastudovaný v roce 2013 režisérem Januszem Klimszou a dirigentem Markem Prášilem.

 

Jedná se hudební drama o životech dvou velkých pěveckých osobností 20. století – zatímco jedna z nich si podmanila Paříž, druhé se klaněl Hollywood. Obě si ale svým uměním dokázaly získat celý svět. Ačkoliv se obě tyto ženy ve skutečnosti potkaly jen na pár chvil, podle jejich setkání i životních osudů napsala autorka Eva Pataki strhující příběh plný kontrastů, emocí i nádherných písní obou populárních interpretek.

 

Titulní hrdinky v Ostravě ztvárňují dvě přední členky tamějšího souboru – Eva Zbrožková a Hana Fialová. Ta svým hereckým a pěveckým výkonem oslnila nejen ostravské publikum, ale i odborníky, a za roli Edith Piaf tak v roce 2014 obdržela Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v oboru opereta/muzikál.

 

Před Vánoci Hana Fialová nahrála CD s písněmi z repertoáru Edith Piaf, nazvané Hana/Edith. Na nahrávce ji doprovází orchestr operety/muzikálu NDM pod taktovkou dirigenta Marka Prášila. Je zde možné slyšet také další herečku ostravského divadla Martinu Šnytovou a speciálním hostem alba je pak zpěvák Martin Chodúr.

OSTRAVSKÁ EDITH PIAF NAZPÍVALA CD