Po několikaměsíční pauze se na jeviště ostravského Divadla Jiřího Myrona vrátil úspěšný původní český muzikál Fantom Londýna. Jeho premiéra proběhla před pěti lety a od té doby zaznamenal více než čtyři desítky repríz.

Fantoma Londýna mohli vidět diváci nejen v Ostravě, ale také v jihokorejském městě Daegu. Tam se totiž v roce 2015 zúčastnil mezinárodního muzikálového festivalu DIMF. A ten byl pro něj více než úspěšný – vyhrál totiž hlavní cenu za nejlepší muzikál a také dvě ceny herecké. Představitel introvertního mladíka Henryho Lukáš Adam získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a představitelka role Matky Jana Musilová cenu za nejlepší ženský herecký výkon v roli vedlejší. Nominována byla také Martina Šnytová, hrající hlavní ženskou roli švadlenky Evelyn.

Fantom Londýna byl napsán přímo na zakázku Národního divadla moravskoslezského. V roce 2015 pak měl pod názvem Přízrak Londýna premiéru i v pražském divadle Hybernia. V sobotu 10. února se do Ostravy znovu vrátil na poslední sérii představení před svou plánovanou březnovou derniérou.

OSTRAVSKÝ ROZPAROVAČ ŘÁDÍ NAPOSLEDY