PERLIČKY ZE SVĚTA MUZIKÁLU: 26. 1. 2020

Andrew Lloyd Webber chystá Popelku / Nováčci v Come from Away / Vraždě za oponou spadla poslední opona

Letos v září se na West End chystá novinka skladatele Andrew Lloyda Webbera: před několika dny oznámil, že připravuje vlastní verzi příběhu o Popelce. Spolu s ním se na pohádkovém muzikálu budou podílet Emerald Fenell, která je autorkou libreta, a David Zippel, autor písňových textů. Režisérem inscenace bude Laurence Connor, podrobnosti o obsazení budou teprve zveřejněny.

Muzikál Come from Away, který na West Endu úspěšně běží už rok, oznámil změnu obsazení. Ke stávajícím účinkujícím by se tak v polovině února mělo přidat několik nováčků v čele s Alice Fearn, známé především díky účinkování v muzikálu Wicked. Muzikál Irene Sankoff a Davida Heina je inspirován skutečnými osudy lidí, kteří byli v důsledku teroristických útoků z 11. září 2001 nuceni přistát na letišti ve zcela neznámém malém městě, aniž by tušili proč a co se děje. Inscenace je aktuálně uváděna v londýnském divadle Phoenix.

11. ledna se londýnské divadlo Wyndham’s rozloučilo s inscenací muzikálu slavného skladatele Johna Kandera Curtains, u nás uvedeného v karlínském divadle pod názvem Vražda za oponou. Nejnovější londýnská inscenace tohoto komediálního muzikálu s detektivní zápletkou, který je zároveň poctou skladatele všem muzikálovým tvůrcům a interpretům, byla uváděna pouze na jeden měsíc, konkrétně od poloviny prosince do poloviny ledna, než se podle plánu přesunula na turné po britských regionálních divadlech.