PERLIČKY ZE SVĚTA MUZIKÁLU: 14. 4.

Nové nastudování předního britského muzikálu / Kočky pod širým nebem / Premiérový Tarzan / Hybernia připraví Největší show

Na konci dubna uvede divadlo v Hornchurchi ve východním Londýně muzikál The Hired Man. Jedná se o příběh lásky, zrady a ztráty odehrávající se na malém anglickém městečku na přelomu 19. a 20. století. Hlavní hrdina, farmář a horník John Tallentire, se musí potýkat nejen s osobními prohrami a tragédiemi, ale také se soukolím dějin: jeho osud totiž výrazně poznamená první světová válka. Nové uvedení vzniká po 35 letech od světové premiéry.

V létě si zpravidla mohou muzikáloví nadšenci zapsat do diářů termíny produkcí uváděných pod širým nebem. To se týká nejen našeho, ale také britského prostředí: například v kouzelném Kilworth House Theatre v Leicestershiru se od poloviny července až do začátku září bude uvádět legendární muzikál Andrew Lloyda Webbera Kočky.

Do Česka se chystá další věhlasný světový muzikálový titul, tentokrát z produkce Disneyho divadelní společnosti. Pražské Divadlo Hybernia oznámilo, že na příští divadelní sezónu připravuje českou premiéru divadelní adaptace populárního animovaného filmu Tarzan. Premiéra muzikálu s hudbou Phila Collinse by se v Hybernii měla uskutečnit v říjnu letošního roku.

Ve středu 1. května se pak v Divadle Hybernia uskuteční dva exkluzivní koncerty s názvem The Greatest Show. Jedná se o divadelní pásmo oslavující život a počiny jednoho z nejúspěšnějších bavičů, showmanů a producentů zábavního průmyslu P. T. Barnuma s využitím písní z nedávného úspěšného muzikálového filmu The Greatest Showman. Kreativním producentem a režisérem koncertů je Peter Zuska, mezi účinkujícími se objeví dvojnásobný držitel Ceny Thálie Jan Kříž či muzikálové herečky Andrea Holá, Petra Vraspírová nebo Michaela Gemrotová.