PERLIČKY ZE SVĚTA MUZIKÁLU: 10. 3. 2019

Amélie z Montmartru / Nový muzikál pro děti / Broadwayské premiéry

Kdo by neznal slavný francouzský film z roku 2001 Amélie z Montmartru? Na jeho motivy vznikl v roce 2015 muzikál Amélie, který se o dva roky později dostal na Broadway. Příběh romantické, zasněné a ve vlastní realitě žijící Pařížanky se letos v dubnu dočká i své britské premiéry. Divákům se představí nejprve ve známém oblastním divadle Watermill Theatre a následně zamíří na turné po Velké Británii a Irsku. V titulní roli se představí Audrey Brisson, kterou angličtí diváci znají například z muzikálu Pinocchio, uvedeného na scéně Národního divadla.

Spisovatelka a přírodovědkyně Beatrix Potter se proslavila svými příběhy o zvířátkách z počátku 20. století. Nejslavnější z nich je o králíčku Petrovi – právě ten se stal základem pro muzikál Where is Peter Rabbit? Rodinná komediální show kombinující loutkoherectví s klasickými hereckými výstupy a předtočenými projekcemi se divákům poprvé představila v roce 2016. Nyní se ale poprvé dostává na West End, kde bude uváděna v dopoledních a odpoledních hodinách od 3. do 28. dubna.

Muzikál Cole Portera Kiss me, Kate se od svého vzniku v roce 1948 uváděl v řadě zemí po celém světě a jenom na Broadwayi se dočkal několika nastudování. To nejnovější bude mít premiéru 14. března; série předpremiér už odstartovala s měsíčním předstihem. Příběh inspirovaný Shakespearovým Zkrocením zlé ženy vypráví o tom, jak můžou vypadat divadelní zkoušky, když se vedle sebe na jeviště postaví exmanželé, kteří si nemohou přijít na jméno. V hlavních rolích nového nastudování se objeví Kelli O’Hara a Will Chase. Je plánován pouze omezený počet repríz s derniérou 2. června.

V roce 2001 vznikl romantický filmový muzikál Moulin Rouge s Nicole Kidman a Ewanem McGregorem v hlavních rolích. Nyní se na Broadwayi chystá jeho jevištní adaptace. Příběh chudého spisovatele a jeho múzy, herečky Satine, se divákům poprvé představí 28. června letošního roku. Půlminutový trailer k inscenaci slibuje vizuálně pestrou show s náročnými choreografiemi a téměř artistickými čísly.