PERLIČKY ZE SVĚTA MUZIKÁLU: 10. 2.

Premiéry českých divadel / Filmová West Side Story / Carol Channing

V Jihočeském divadle v Českých Budějovicích se začala zkoušet Evita. Do titulní role byly v alternaci obsazeny Michaela Nosková a Michaela Gemrotová, jejího věčného oponenta jménem Che pak hrají Lukáš Randák a Lukáš Adam. Inscenace Lumíra Olšovského bude mít premiéru 29. března. V Ostravě se pro změnu začal zkoušet komediální muzikál Cole Portera Děj se co děj, jehož premiéra je plánována na duben. V Plzni se pak blíží zkoušky Billyho Eliota s datem premiéry 11. května.

V sobotu 16. února se na Hudební scéně Městského divadla Brno uskuteční česká premiéra muzikálu Poslední loď, jehož autorem je populární zpěvák Sting. Vypráví o životě v anglickém námořním městě a jeho loděnicích, kde se po mnoho let stavěly velkolepé lodě. Nyní se však místo ocitá v hluboké krizi. Inscenaci režíruje Stanislav Moša.

Od premiéry legendárního muzikálu West Side Story uplynulo už více než šedesát let a jeho filmová verze je jen o málo mladší. Filmaři se rozhodli připomenout slavnou látku v novém remaku režiséra Stevena Spielberga. S natáčením by se mělo začít letos v létě.

V polovině ledna zemřela těsně před svými osmadevadesátými narozeninami legendární herečka a zpěvačka Carol Channing. Několikanásobná držitelka ceny Tony s charakteristickým chraplavým hlasem se nejvíce proslavila jako premiérová představitelka dohazovačky Dolly Leviové v muzikálu Hello, Dolly! v roce 1964. Kromě kariéry na Broadwayi se ale dokázala prosadit rovněž v televizi a ve filmu, například v roce 1968 získala nominaci na Oscara za vedlejší roli v hudební komedii Thoroughly Modern Millie, u nás známé pod českým názvem Hledá se muž. Zn.: Bohatý.