PESTRÁ PLZEŇSKÁ NOVINKA

V sobotu 1. prosince se na Nové scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni uskuteční premiéra prvního společného muzikálu legendárního dua Tim Rice a Andrew Lloyd Webber Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Stane se tak plných 50 let od vzniku jeho první verze: v roce 1968 se zrodil jako původně školní představení, které trvalo pouhých 15 minut. Postupně se však muzikál rozrůstal až do dnešní téměř dvouhodinové délky. Jeho námětem je starozákonní biblický příběh o Josefovi, nejmilejším synu Jákoba, kterého jeho jedenáct proradných bratří prodalo do egyptského otroctví. Děj je však vyprávěn jako pestrá, rozezpívaná a roztančená muzikálová show.

Českým divadlům se Josef kupodivu dlouho vyhýbal – teprve v roce 2004 jej nastudovalo Městské divadlo Brno v podobě zájezdové inscenace pro svého německého partnera a po úspěchu této verze uvedlo v roce 2006 také jeho českou premiéru. O šest let později byl muzikál uveden také v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde se stal velkým hitem. V Ostravě muzikál nastudovala šéfka tamního souboru Gabriela Petráková, která je také režisérkou připravované inscenace plzeňské. V titulní roli biblického Josefa se pak v Plzni představí talentovaný mladý člen muzikálového ansámblu Pavel Klimenda.