Legendární West Side Story se vrací! Nejnovější nastudování světoznámého titulu volně inspirovaného nesmrtelnou Shakespearovou tragédií Romeo a Julie uvede již v sobotu 13. 5. muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni na jevišti Nového divadla. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský, hudební nastudování má na starosti Kryštof Marek a taneční čísla mladý choreograf Lukáš Vilt.

 

Slavná West Side Story vypráví příběh lásky mladých milenců – Američana Tonyho a Portoričanky Marii – na pozadí násilného souboje mládežnických part domácích Tryskáčů a portorických přistěhovalců Žraloků o nadvládu nad newyorskými ulicemi. Autory muzikálu jsou skladatel Leonard Bernstein, libretista Arthur Laurents, textař Stephen Sondheim a také Jerome Robbins, duchovní otec celého projektu a zároveň režisér a choreograf premiérového broadwayského uvedení. To se uskutečnilo v roce 1957 a plzeňské divadlo tak slavný muzikál uvádí v roce 60. výročí jeho vzniku.

 

V hlavních rolích plzeňské inscenace se představí mladí členové tamějšího muzikálového souboru – Pavel Režný jako Tony, Kateřina Falcová jako Maria a Soňa Hanzlíčková Borková jako Anita, alternovaná hostující Luciou Jagerčíkovou. Kromě nich ale účinkují i téměř tři desítky dalších mladých muzikálových interpretů ze všech koutů republiky. Představení pak živě doprovází téměř čtyřicetičlenný orchestr, tedy jeden z vůbec nejpočetnějších v českých muzikálových divadlech.

PLZEŇ UVÁDÍ LEGENDÁRNÍ WEST SIDE STORY