Už v sobotu 27. 1. se na Malé scéně plzeňského Divadla J. K. Tyla uskuteční premiéra nové inscenace muzikálového thrilleru Stephena Sondheima Sweeney Todd – ďábelský lazebník z Fleet Street.

Muzikál z roku 1979 u nás nejvíce proslavila jeho filmová adaptace z dílny režiséra Tima Burtona s Johnny Deppem v hlavní roli. Na českých jevištích se tento titul představí teprve potřetí, a z toho teprve podruhé česky. Česká premiéra Sweeneyho Todda totiž zazněla v anglickém originále, a to v roce 2012 na scéně pražského Divadla Na Prádle v produkci anglofonní společnosti Prague Playhouse. Podruhé byl tento muzikál uveden – už česky – v roce 2014 na scéně brněnského Divadla na Orlí, hudebně-dramatické laboratoře studentů JAMU. Nyní se tedy jako vůbec první dílo s hudbou Stephena Sondheima dostává také do plzeňského DJKT, a to ve zcela novém českém překladu Hany Novákové.

Jedinečný muzikál broadwayského barda Stephena Sondheima o kruté pomstě londýnského holiče Benjamina Barkera alias Sweeneyho Todda za nespravedlivé vyhnanství a odloučení od milované rodiny nastuduje šéf tamějšího souboru Lumír Olšovský. Účinkují v něm prakticky všichni členové plzeňského ansámblu v čele s Jozefem Hruškocim jako Sweeney Toddem a Stanislavou Topinkovou Fořtovou jako paní Lovettovou.

PLZEŇ UVEDE LEGENDÁRNÍ MUZIKÁL SWEENEY TODD