V sobotu 30. září přinese muzikálovou premiéru plzeňské Divadlo J. K. Tyla: půjde o pohádkový fantasy muzikál pro děti i dospělé Zahrada divů od brněnského autorského dua Zdenek Merta – Stanislav Moša.

 

Základní linkou příběhu tohoto muzikálu je odvěký boj dobra se zlem, reprezentovaný zápasem říše bílých bytostí se zlými skřety, kteří svým vpádem ohrožují poslední kouzelnou zahradu. S pomocí sympatického průvodce Gumpána a mocné královny Ahinsy se ji pokusí zachránit chlapec Snažík a dívka Chvilka, doprovázení chytrým psem Bafsteinem. Kdo zvítězí v boji zlých skřetů a dobrých „bílých bytostí“ a zda se podaří Snažíkovi a Chvilce včas splnit jejich poslání, se premiéroví diváci dozví už v sobotu na plzeňské Nové scéně.

Do kouzelného světa fantazie přenese plzeňské diváky nejen pohádkový příběh, ale i působivá výprava z dílny britského scénografa Davea Bensona a americké kostýmní výtvarnice českého původu Veroniky Hindle. O energická taneční čísla se postarala choreografka Petra Parvoničová. Inscenaci režíruje Martin Vokoun a v roli královny Ahinsy alternují místní Soňa Hanzlíčková Borková a hostující Zora Jandová.

PLZEŇ UVEDE ČESKÝ POHÁDKOVÝ MUZIKÁL