V sobotu 10. března bude mít další premiéru muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni: na jevišti tamějšího Velkého divadla uvede klasický muzikál Šumař na střeše.

Jedná se o muzikál z roku 1964 o síle tradic, lásky, rodinných vztahů a potřebě tolerance. Jeho děj se točí kolem chudého židovského mlékaře Tovjeho, jehož jedinou starostí je dobře provdat svých pět dcer a zajistit jim tak lepší budoucnost. Dosud poklidný život Tovjeho rodiny i celé jejich nuzné vesničky však začnou narušovat carem nařízené protižidovské pogromy. Mnoha cenami ověnčený a svými tématy i dnes aktuální muzikál proslavil nejen jeho silný příběh, ale i mnohé slavné melodie.

Inscenaci režíruje šéf plzeňského souboru Lumír Olšovský a v hlavních rolích se představí hostující Miloslav Mejzlík a hvězda plzeňského souboru Stanislava Topinková Fořtová. V dalších rolích účinkují zejména členové tamějšího ansámblu. Dva z nich – František Dvořák a Libuše Staňková, se pak v Šumaři na střeše v Plzni objeví už potřetí – oba totiž, samozřejmě v jiných rolích, hráli v obou předchozích inscenacích Divadla J. K. Tyla v letech 1969 a 2000.

PLZEŇSKÉ DCERY NA VDÁVÁNÍ