Plzeňské Divadlo J. K. Tyla uvede v sobotu 2. prosince ve svém Novém divadle českou premiéru broadwayského muzikálu Catch Me If You Can, který v češtině nese název Chyť mě, jestli na to máš.

Muzikál Catch Me If You Can z roku 2011 vznikl podle stejnojmenného filmu, který v roce 2002 natočil režisér Steven Spielberg podle skutečného příběhu mladého podvodníčka Franka Abagnalea juniora. Ten se s pomocí falešných dokladů, šeků a diplomů objevoval pod různými identitami, v různých profesích, pro něž samozřejmě neměl sebemenší kvalifikaci, procestoval kus světa, žil v luxusních hotelech a jedl v nejlepších restauracích. Díky svým mimořádným podvodnickým a přesvědčovacím schopnostem si dokázal užívat života skutečně naplno. A ani v nejmenším ho netrápilo, že při tom utratí miliony dolarů a že ho pronásleduje policie bezmála třiceti států včetně FBI.

Hlavní roli Franka Abagnalea juniora, kterého ve filmu hrál Leonardo DiCaprio, v Plzni ztvární mladý slovenský zpěvák Martin Harich. Jeho protihráčem v roli detektiva FBI Carla Hanrattyho – ve filmu obsazené Tomem Hanksem – pak v připravované inscenaci v režii Lumíra Olšovského bude populární člen plzeňské činohry Martin Stránský. Toho proslavilo zejména jeho účinkování v mnoha televizních seriálech a také dabingové role jako například Dr. House. Alternovat jej bude člen plzeňského muzikálového ansámblu Martin Šefl. Také většinu dalších rolí ztvární domácí herci jako například Stanislava Topinková Fořtová nebo Roman Krebs. V jedné z menších rolí se do Plzně vrátí také oblíbený Bronislav Kotiš.

PODVODNÍK ŘÁDÍ NA PLZEŇSKÉM JEVIŠTI