Přesně před pětadvaceti lety měl na newyorské Broadwayi premiéru černošský muzikál s názvem Dreamgirls, který společně napsali libretista Tom Eyen a skladatel Henry Krieger. Děj muzikálu se odehrává v 60. letech minulého století a vypráví příběh tří mladých začínajících zpěvaček a jejich pěvecké skupiny The Dreams.

 

Původní broadwayská inscenace se na scéně divadla Imperial udržela bezmála čtyři roky, během kterých bylo odehráno 1,5 tisíce repríz. Muzikál byl také nominován na třináct cen Tony, z nichž nakonec získal šest včetně cen za nejlepší scénář, choreografii i všechny hlavní role.

 

V roce 2006 se námětu chopil také uznávaný režisér Bill Condon a vytvořil úspěšnou filmovou verzi muzikálu Dreamgirls, v níž zazářily hvězdy jako Beyoncé, Eddie Murphy, Jamie Foxx či Jennifer Hudson, jež za roli životem zkoušené Effie získala cenu Grammy, Zlatý glóbus i Oscara.

 

Před několika týdny se odehrála premiéra nové inscenace muzikálu Dreamgirls – od 19. listopadu ho mohou vidět diváci v divadle Savoy na londýnském West Endu, kde se tento muzikál objevuje vůbec poprvé. Do hlavní role tvůrci obsadili zpěvačku Amber Riley, známou především díky účinkování v americkém hudebním seriálu Glee. Už v něm v jejím podání zazněl jeden z ústředních hitů muzikálu Dreamgirls, píseň „And I Am Telling You I’m Not Going“, kterou si nyní podmaňuje londýnské publikum naživo.

POPULÁRNÍ DREAMGIRLS KONEČNĚ DOBÝVAJÍ LONDÝN