PRAŽSKÁ MUZIKÁLOVÁ SEZÓNA 2018/2019

Pražské muzikálové scény chystají na příští sezónu hned několik původních českých novinek; dojde ale i na světovou klasiku.

Muzikálovou sezónu zahájí 14. září obnovená premiéra legendárního muzikálu Andrew Lloyda Webbera Fantom opery v pražské Goja Music Hall.

Následovat bude v divadle Hybernia premiéra původního českého muzikálu Doktor Ox s podtitulem „muzikálová komedie, ve které konečně může každý milovat, koho chce!“. Jeho autory jsou libretista Zdeněk Zelenka, skladatel Jiří Škorpík a textař Boris Pralovszký. Premiéra je plánována na 4. října.

O dva týdny později se na jevišti Hudebního divadla Karlín poprvé představí další původní domácí novinka: muzikál Ondřeje Brzobohatého Legenda jménem Holmes.

Divadlo Broadway má naplánováno uvedení dvou muzikálů podle známých předloh: na konci října uvede adaptaci slavného hudebního filmu Trhák a na konci listopadu pohádkový muzikál nejen pro děti Kocour v botách.

Divadlo Kalich představí kultovní rockový muzikál Vlasy – v předpremiérách už na konci září, oficiální premiéra je ale naplánována až na leden.