Už na jaře se na newyorskou Broadway vrátil legendární muzikál Hello, Dolly!. Nyní je možné poslechnout si podání ansámblu v čele s hvězdnou Bette Midler také na CD.

Slavné dílo skladatele Jerryho Hermana a libretisty Michaela Stewarta, založené na hře Dohazovačka od Thorntona Wildera, mělo světovou premiéru právě na Broadwayi v roce 1964. Muzikál tehdy získal deset prestižních divadelních cen Tony.

Hvězdou jeho nové inscenace se stala zpěvačka a herečka Bette Midler – mimo jiné držitelka tří cen Emmy, čtyř Zlatých glóbů a jedné ceny Tony. Českým divákům je asi nejvíce známá díky svým filmovým rolím, například ve snímcích Klub odložených žen, Stará láska nerezaví nebo televizní adaptaci muzikálu Gypsy. A právě s Bette Midler vyšlo před časem nové CD s nahrávkami oblíbených hitů z muzikálu Hello, Dolly!.

Bette Midler v revivalu muzikálu doplnili americká muzikálová hvězda David Hyde Pierce jako Horace Vandergelder, dále Kate Baldwin nebo Gavin Creel. Nová inscenace okamžitě přilákala obrovský zájem diváků a představení byla a jsou na mnoho měsíců dopředu beznadějně vyprodána – k dispozici obvykle zůstávají pouze prémiová místa s astronomicky vysokým vstupným ve výši šesti set až téměř tisíce dolarů, tedy zhruba dvaadvaceti tisíc korun za jediný lístek.

Veleúspěšná Bette Midler však roli Dolly v polovině ledna příštího roku po zhruba dvou stech padesáti představeních opustí. Hlavní postavu dohazovačky Dolly po ní převezme jiná broadwayská hvězda, Bernadette Peters.

HVĚZDNÁ PŘEDSTAVITELKA DOLLY LEVIOVÉ ZVĚČNĚNA NA CD