PŘEKVAPENÍ AMERICKÝCH CEN TONY

V neděli 10. června se v newyorské Radio City Music Hall uskutečnilo předávání amerických divadelních cen Tony. Večerem provázeli herečka a zpěvačka Sara Bareilles a zpěvák a herec Josh Groban a mezi nominovanými muzikály vyvstal jasný vítěz.

Mezi jednoznačné favority večera patřily nové muzikály Mean Girls a SpongeBob SquarePants s 12 nominacemi, o jednu méně pak měl muzikál The Band´s Visit a o dvě méně revival slavné My Fair Lady.

Překvapení přinesly výsledky slavnostního ceremoniálu: SpongeBob SquarePants podle stejnojmenného animovaného seriálu získal pouze jedinou cenu a broadwayská novinka Mean Girls dokonce ani jednu. Oba favority totiž jednoznačně převálcoval muzikál The Band´'s Visit, který ze svých 11 nominací proměnil v zisk ceny hned 10 – například za nejlepší muzikál, nejlepší hudbu, nejlepší libreto i za nejlepší herecké výkony.

Mezi další oceněné patří revivaly slavných klasických muzikálů Carousel a My Fair Lady se dvěma, respektive jednou cenou. Nejlepším muzikálovým revivalem se však nestala ani jedna z těchto legend, ale jednoaktový muzikál Once On This Island z počátku 90. let.