PRETTY WOMAN V MUZIKÁLOVÉ VERZI

V polovině srpna se na Broadwayi představil nový muzikál Pretty Woman. Jde o divadelní přepis stejnojmenného kultovního snímku z roku 1990, v němž se objevili Julia Roberts a Richard Gere.

Příběh této romantické komedie je volně inspirován divadelní hrou Pygmalion George Bernarda Shawa a jeho slavným muzikálovým zpracováním My Fair Lady. Hrdinkou příběhu je mladá prostitutka Vivian, která se na hlavním hollywoodském bulváru seznámí s bohatým podnikatelem Edwardem. Ten ji požádá, aby mu na týden dělala společnici, a rozhodne se z Vivian udělat dámu na úrovni.

Libreto k muzikálové adaptaci Pretty Woman napsali tvůrci původního filmu – režisér Garry Marshall a scenárista J. F. Lawton. O hudbu se pak postarali slavný rockový písničkář Bryan Adams a jeho dlouholetý spolupracovník Jim Vallance. Společně muzikál představili v rámci zkušebního uvedení už na jaře letošního roku v Chicagu a 16. srpna došlo k jeho broadwayské premiéře.

Postavu Vivian ztvárňuje britská muzikálová herečka Samantha Barks, jež se do širšího povědomí diváků dostala díky muzikálovému hitu Les Misérables (Bídníci). V roli Eponiny vystupovala nejen na londýnském jevišti, ale také v koncertním provedení k 25. výročí muzikálu a následně i v úspěšné filmové verzi. Jako milionáře Edwarda mohou diváci vidět herce Andyho Karla, který už na Broadwayi zazářil v hlavních rolích muzikálů Rocky nebo Groundhog Day.