Už na jaře se ve světové premiéře představí muzikál Pretty Woman. Půjde o divadelní přepis stejnojmenného kultovního snímku z roku 1990, v němž zazářili Julia Roberts a Richard Gere.

Příběh této romantické komedie je inspirován divadelní hrou Pygmalion George Bernarda Shawa i jeho slavným zpracováním, americkým muzikálem My Fair Lady. Jeho hrdinkou je mladá prostitutka Vivian, která se na hlavním hollywoodském bulváru seznámí s bohatým podnikatelem Edwardem. Ten ji požádá, aby mu na týden dělala společnici, a rozhodne se z Vivian udělat dámu na úrovni.

Scénář k nově vznikající muzikálové verzi Pretty Woman napsali tvůrci původního filmu – režisér Garry Marshall a scenárista J. F. Lawton. O hudební složku muzikálu se pak postaral slavný rockový písničkář Bryan Adams a jeho dlouholetý spolupracovník Jim Vallance.

Produkce nyní zveřejnila i kompletní obsazení připravované show – hlavní postavu prostitutky Vivian ztvární britská muzikálová herečka Samantha Barks. Ta poprvé zazářila již v osmnácti letech, kdy soutěžila v talentové soutěži BBC o jednu z hlavních rolí v klasickém muzikálu Oliver!. Do širšího povědomí diváků se ale dostala až o několik let později díky muzikálovému hitu Les Misérables – Bídníci. V roli Eponiny vystupovala v londýnské inscenaci, v koncertním provedení k 25. výročí muzikálu a následně také v úspěšné filmové verzi režiséra Toma Hoopera. V dalších rolích se představí Steve Kazee, známý především z broadwayského muzikálu Once, či populární zpěvačka Orfeh.

Poprvé bude muzikál Pretty Woman uveden již 13. března 2018 v americkém Chicagu. Na newyorskou Broadway by pak měl oficiálně vstoupit v červenci tohoto roku.

STUDIO YPSILON ZAVRŠUJE TRIPTYCH HUDEBNÍCH INSCENACÍ