REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST LONDÝNSKÝCH DIVADEL

Asociace londýnských divadel oznámila, že rok 2017 se stal rekordním co do počtu návštěvníků divadel v britské metropoli: poprvé totiž překonal hranici 15 milionů diváků. Výnosy z prodeje vstupenek dosáhly astronomické částky 700 milionů liber – v přepočtu téměř 20 miliard korun.

Rekordní byla zejména první polovina roku 2017, zatímco ta druhá patřila spíše k podprůměrným; celkově pak průměrná návštěvnost dosáhla 77,5 %. Průměrná cena vstupenky činila 47 liber, tedy zhruba čtrnáct set korun. Připomeňme, že do této statistiky jsou započítána nejen muzikálová, ale všechna londýnská divadla včetně činoherních i alternativních. Ceny vstupenek na muzikál tak obvykle dosahují částek vyšších.

Asociace londýnských divadel, která tyto údaje sleduje a vydává, je neziskovou organizací, reprezentující londýnský divadelní průmysl. Jejím nejvýraznějším počinem je každoroční pořádání ceremoniálů udílení prestižních Cen Laurence Oliviera, z nichž ten letošní se uskuteční v neděli 8. dubna ve slavné Royal Albert Hall.