Pořad Českého rozhlasu Dvojky - Muzikál expres

Více než dvacet pět let mohou posluchači Českého rozhlasu každý týden poslouchat nové vydání magazínu Muzikál expres. Je to značka, která si během této dlouhé doby své existence vybudovala oblibu u posluchačů, ale také respekt profesionálů, kteří mají hudební divadlo jako své zaměstnání.

 

Zde vám přinášíme záznamy pořadu Muzikál expres, který je premiérově vysílán každou neděli deset minut po sedmé večer a opakován v pátek od 21. hodin na stanici ČRo Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 23. února 2020

Muzikál expres vás bude informovat o chystaných filmových muzikálových novinkách a pozve do Plzně na slavnostní koncert Jsme muzikál 70! Ano, už plných 70 let se v Plzni muzikál uvádí. Dále připomeneme 5 let od české premiéry muzikálu Sunset Boulevard. Ve druhé části pak představíme nejslavnější muzikály Boradwaye, které se v její historii po určitou dobu titulem „nejdéle hraný muzikál“. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 16. února 2020

Toto vydání pořadu Muzikál expres vás pozve do Ostravy na premiéru slavného muzikálu West Side Story a také na vyhlášení nominací Cen Jantar, které letos potřetí v řadě kategorií získají umělci moravskoslezského kraje. Vyhlášení laureátů a slavnostní předání cen se bude konat v multifunkční aréně Gong 15. března. Druhá část pořadu bude věnována nahrávkám z broadwayské divadelní verze muzikálu Moulin Rouge. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 9. února 2020

Muzikál expres vás zve do Brna na premiéru původního českého titulu Ráj. Poté do Plzně, kde se chystá česká premiéra muzikálu American Idiot, nastudovaná v angličtině. Druhá část bude věnována nedožitým šedesátinám Jonatana Larsona, z jehož díla je u nás nejznámější Rent a uveden byl i muzikál Tick, tick… boom! K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 2. února 2020

Nedělní Muzikál expres vás pozve do Londýna na chystané nové uvedení muzikálu Vražda za oponou. Poté máme připraven malý koncert muzikálových melodií naší vlastní výroby. Uslyšíte písně z muzikálů Rebecca, Čarodějka a Porgy a Bess. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 26. ledna 2020

Nedělní Muzikál expres vás pozve do Londýna na chystaný nový muzikál skladatele Andrewa Lloyda Webbera Popelka. S Kamilem Střihavkou společně oslavíme jeho 55. narozeniny a připomeneme si 15 let od premiéry muzikálu Spamelot. Druhá část bude věnována 35. narozeninám skladatele a textaře Justina Paula. Z jeho pera pocházejí například hudební filmy La La Land nebo Největší showman i současný divadelní muzikálový hit Dear Evan Hansen. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 5. ledna 2019

Prvním vydáním v roce 2020 vstupuje Muzikál expres do 30. roku svého vysílání. Avšak jako každý rok touto dobou připravil rekapitulaci událostí roku 2019. Připomene životní jubilea Andrewa Lippy, režiséra Alaina Parkera a libretisty Tima Rice, který si při poslední návštěvě Česka dokonce vyzkoušel jízdu v kabině strojvůdce vlaku. A samozřejmě zavzpomíná i na ty, kteří se s námi v loňském roce navždy rozloučili. Je mezi nimi vůbec první dohazovačky Dolly Carol Cheningová, režisér Stanley Donnen a legendární broadwayské producent a režisér Harold Prince.

MUZIKÁL EXPRES 29. prosince 2019

Příští muzikál expres přinese rekapitulaci událostí roku 2019 na domácí muzikálové scéně. Připomene především úspěšné premiéry muzikálů jako například Poslední loď, Kvítek Mandragory, Děj se co děj, Billy Elliot, Trill Me, Čarodějka nebo Elisabeht. Chybět pochopitelně nebudou ani ukázky z nich. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 22. prosince 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve na americkou premiéru muzikálu Moby Dick a britské turné klasického muzikálu Za zvuku hudby. Pokud jde o domácí scénu, uslyšíte informace o chystaném jukebox-muzikálu se skladbami skupiny Queen, tedy We Will Rock You. A také přijmeme pozvání do zcela nové pražské revuální scény Czech Cabaret Show. A protože se příští vydání Muzikál expresu vysílá těsně před vánočními svátky a hned po nich, připraveny máme i klasické vánoční muzikálové melodie, které letos nahrál Jakub Hübner. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 15. prosince 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve k vánočnímu poslechu rozhlasového muzikálu Malý princ. Při návštěvě Londýna se pro změnu zastavíme u vánoční klasiky, tedy návratu muzikálu Bílé vánoce. Dále oslavíme 55. narozeniny muzikálového autora Andrewa Lippy, který je mimo jin autorem muzikálové Rodiny Adamsových. Ve druhé části pořadu zavzpomínáme na My Fair Lady. Od jejího prvního uvedení u nás v Hudebním divadle Karlín totiž uplynulo 55 let. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. A to v neděli 15. prosince 10 minut po sedmé večer a v repríze v pátek 20. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 8. prosince 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve na nové filmové Kočky, tedy muzikál Cats. Dále na premiéru v Divadle Na Prádle na muzikál Ne/normální. Ve druhé části si připomeneme 50 let od premiéry filmové Mary Poppins a při návštěvě Londýna upozorníme na chystané nové nastudování slavného titulu Hello, Dolly! K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 8. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 13. prosince od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 1. prosince 2019

Nedělní Muzikál expres přinese opět soutěž o vstupenky, a sice do Hudebního divadla Karlín. Dále připomene 30. výročí premiéry filmového animovaného muzikálu Malá mořská víla. Druhá část bude ve znamení slavného muzikálu Cola Portera Děj se co děj, tedy Anything Goes, od jehož premiéry uplynulo celých 85 let. A přesto je stále v oblibě inscenátorů i diváků. Připomene, že letos uplynulo 15 let od otevření Hudební scény Městského divadla Brno. Dále zavzpomíná na skladatele Jula Styna a Irvigna Berlina. Druhá část bude věnována muzikálu Šumař na střeše, od jehož světové premiéry uplynulo už 55 let. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 24. listopadu 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve na dvě české premiéry skvělých zahraničních muzikálů. Do pražské komorní muzikálové scény v Divadle Na Prádle na inscenaci Ne/Normální a na opulentní muzikálové představení Elisabeth do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Poté oslavíme 80. výročí umělecké dráhy Petuly Clarkové. Druhá část pak bude ve znamení muzikálu Sound of Music, který slaví 60 let od své světové premiéry. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 17. listopadu 2019

Nedělní Muzikál expres přivítá jako hosta renomovaného scénografa a bývalého ředitele dvou Národních divadel Daniela Dvořáka. Pokud jde o muzikály, vytvořil výpravu například k inscenacím Dracula, Čarodějka, Ples upírů, Fantom opery a Kočky. Bude řeč o tom, jak se liší svět opery a muzikálu a co by česká muzikálová scéna potřebovala ze všeho nejvíce. Před tím ale Muzikál expres navštíví letošní vídeňskou premiéru Koček. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 10. listopadu 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve do Stratfordu nad Avonou na premiéru muzikálu Kluk v sukních a připomene 10 let od premiéry díla Franka Wildhorna Bonnie a Clyde. Ve druhé části pořadu oslaví 75. narozeniny libretisty Tima Rice. A samozřejmě zazní skladby z jeho nejslavnějších děl Jesus Christ Superstar, Evita, či Lví král. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 3. listopadu 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese další soutěž o vstupenky. Tentokrát do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě na muzikál Děj se co děj. Po několika kratších informacích z Londýna se připomeneme 55., výročí úmrtí skladatele a textaře Cola Portera. Ten má na svém kontě kupříkladu muzikály Kiss Me Kate nebo již zmíněný Děj se co děj. Ve druhé části si připomeneme 20. výročí premiéry muzikálu American Idiot, který se brzy dočká i české premiéry. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 27. října 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve na londýnský West End na muzikály Big a Princ egyptský. Připomene 115. výročí narození slavného libretisty a režiséra Moose Harta. Druhá část bude věnována melodiím Eltona Johna ze Lvího krále, který oslavil 20. výročí svého uvádění v Londýně. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 20. října 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve do Londýna, kde se v říjnu oslavuje 20. výročí u vedení muzikálu Lví krát. Poté navštíví Hudební divadlo Karlín, kde se chystá obnovená premiéra Rodiny Adamsovy a také do Brna na tamní premiéru Mamma Mia! Druhá část bude věnována nahrávkám z muzikálu Rebecca, které jsme pořídili v tamním studiu Českého rozhlasu se sólisty a orchestrem muzikálového souboru NDM. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 13. října 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese další soutěž o vstupenky. Tentokrát do Divadla J. K. Tyla v Plni na muzikál Sweeney Todd – Ďábelský lazebník z Fleet Street. Dále přinese informaci o letošním londýnském nastupování rockové opery Jesus Christ Superstar. Ve druhé části se vypravíme do Londýna doby Mary Poppins. Letos totiž uplynulo celých 55 let od uvedení její filmové verze. Více tedy v neděli 13. října 10 minut po sedmé večer nebo v páteční repríze 18. října v 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 6. října 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese výběr nahrávek ze světových muzikálů, které si zesnulý Karel Gott v průběhu svého života zařadil do svého repertoáru. Zazní písně nejen z Fantoma opery, Jesus Christ Superstar, Miss Saigon nebo Koček, nýbrž i ze starších titulů, jakými je Carusel, Čaroděj ze země Oz nebo West Side Story. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 29. září 2019

Nedělní Muzikál expres připomene, že letos uplynulo 15 let od otevření Hudební scény Městského divadla Brno. Dále zavzpomíná na skladatele Jula Styna a Irvigna Berlina. Ve druhé části zavzpomíná na muzikál Šumař na střeše, od jehož světové premiéry uplynulo už 55 let. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. A to v neděli 29. září 10 minut po sedmé večer a v repríze v pátek 4. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 22. září 2019

Nedělní Muzikál expres vás seznámí s letošními nominacemi na Ceny Thálie v kategorii muzikál/opereta. Samozřejmě nebudou chybět ani hudební ukázky v podání nominantů. Před tím vás ale pozveme na muzikály Dear Evan Hansen, Tarzan a Madisonské mosty. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 22. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 27. září od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 15. září 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informaci z Londýna, kam se po několika měsících vrací muzikál Bídníci, a to kompletně v novém nastudování. Další zastávkou bude Broadway, kde sklízí mimořádné ovace divadelní verze slavného filmového muzikálu Moulin Rouge. Ve druhé části si připomeneme 15. výročí úmrtí libretisty Freda Ebba. Zazní ukázky ze slavných muzikálů Chicago, Kabaret či Vražda za oponou, které Fredd Ebb vytvořil společně se skladatelem Johnem Kanderem. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 15. září 10 minut po sedmé večer nebo v páteční repríze 20. září v 21 hodin. Samozřejmě na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 8. září 2019

Dnešní Muzikál expres vám mimo jiné přinese informace o chystané premiéře muzikálu Čarodějka v pražském divadle GOJA Music Hall. Ve druhé části na nás čeká vzpomínka na broadwayskou legendu – režiséra a producenta Harolda Prince, který nás o prázdninách ve věru 91 let opustil. Zazní ukázky z jeho nejslavnějších inscenací jako West Side Story, Kabaret, či Fantom opery. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. A to v neděli 10. září 10 minut po sedmé večer a v repríze v pátek 13. září ve 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. 

MUZIKÁL EXPRES 1. září 2019

Nedělní Muzikál expres se poprvé po prázdninách opět přihlásí s čerstvými aktualitami. Vyhlášena bude i soutěž o dvě vstupenky a CD. Tentokrát na muzikál Kočky, se kterými bude muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezské hostovat 5. listopadu v Hudebním divadle Karlín. Dále přineseme informace o letním koncertním nastudování muzikálu Elisabet na nádvoří vídeňského zámku Schönbrunn. Ve druhé polovině pořadu vám stručně představíme premiéry naší muzikálové scény v nadcházející sezóně. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 1. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 6. září od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 16. června 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informace o novinách i chystaných projektech na české muzikálové scéně. Pozve vás na muzikály Lazarus, Chicago, či American Idiot, Something Rotten, Elisabeth a My Fair Lady. A právě z nich zazní i hudební ukázky. Druhá polovina pořadu pak bude věnována melodiím z úspěšného filmu Největší showman. Více tedy v neděli 16. června 10 minut po sedmé večer a v pátek 21. června od devíti večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 9. června 2019

Nedělní Muzikál expres bude věnován největší žijící legendě Broadwaye, tedy režisérovi a producentovi Haroldu Princeovi. Předloni totiž ještě sám režíroval velkolepou show ke svým devadesátinám s názvem Princ Broadwaye. Zvukový záznam z představení, které se dočkalo celé stovky repríz, se dostal na náš redakční stůl a my z něho vybíráme skladby z legendárních muzikálů Kabaret, Šumař na střeše, Evita, Fantom opery, Sweeney Todd nebo Polibek pavoučí ženy. A to vše ve zcela nové interpretaci. Více tedy v neděli 9. června 10 minut po sedmé večer a v pátek 14. června na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 26. května 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informace o chystaných muzikálových novinkách v zahraničí i doma. Anglické publikum se kupříkladu může těšit na muzikálovou verzi kultovního filmu 80. let Návrat do budoucnosti. Pestrá bude i nabídka domácích scén v příští sezóně. Jen tak namátkou jmenujme muzikály Wicked (Čarodějka), Tarzan, We Will Rock You nebo Elisabeth. Chybět nebudou samozřejmě ani hudební ukázky z nich. Více tedy v neděli 26. května 10 minut po sedmé večer a v pátek 31. května od devíti večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 19. 5. 2019

Nedělní Muzikál expres vás celý zavede do Londýna. Řeč bude o muzikálových legendách Bídníci, Jesus Christ Superstar, Evita, Lví král a dalších. Samozřejmě neopomeneme ani muzikálové novinky s poměrně morbidními názvy Andělin popel a Mrtvý pes v kufru. A navštívíme i tamní muzikálový bleší trh. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. května 10 minut po sedmé večer a v pátek 24. května na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 12. 5. 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese hned po stručném výčtu aktualit ze světové muzikálové scény kupříkladu vzpomínku na legendu jménem Fred Astaire, od jehož narození uplynulo 120 let. Několik výročí oslavují i muzikály Stephena Sondheima. Druhá část bude vyhrazena pro „českého Freda Astaira“, tedy Jiřího Korna, který se tento měsíc dožívá sedmdesáti let a loni mu byla udělena Cena Thálie za celoživotní zásluhy o hudební divadlo. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. května 10 minut po sedmé večer a v pátek 17. května na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 5. 5. 2019

Dnešní Muzikál expres vám opět přinese soutěž o dvě vstupenky a CD. Tentokrát na muzikál Eltona Johna Billy Eliot, který bude mít za týden českou premiéru v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Tomu bude věnována dokonce celá druhá polovina pořadu. Před tím na nás čeká pozvánka do Ostravy na komorní muzikál Thrill Me – Vzruš mě! Také si připomeneme 30. výročí světové londýnské premiéry Miss Saigon. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. května 10 minut po sedmé večer a v pátek 10. května od devíti večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 28. 4. 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informace o probíhajícím britském turné muzikálu Vlasy a vzpomene na kulatá výročí premiér muzikálů Podoby lásky a Kráska a zvíře. Druhá část bude věnována letošnímu ročníku udílení prestižních ceny Laurence Oliviera. Na jejich udílení v Londýně byl přítomen náš korespondent Janis Sidovský. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. dubna 10 minut po sedmé večer a v pátek 3. května ve 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 19. 4. 2019

Velikonoční Muzikál expres bude samozřejmě obsahovat i velikonoční téma. Po stručných aktualitách ze světa přinese informace a hudební ukázky z muzikálů Godspel a Jesus Christ Superstar, v jejich epicentrum nalézáme poslední dny života Ježíše Krista před jeho ukřižováním. První zmíněný titul zatím na svoji oficiální premiéru u nás teprve čeká. Avšak Jesus Christ Superstar je pravděpodobně nejúspěšnějším zahraničním muzikálem u nás. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Tentokrát zcela výjimečně k premiéře už na Velký pátek v 21 hodin a poté v neděli 21. dubna jako vždy deset minut po 19. hodině. Samozřejmě na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 14. 4. 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informace o výroční loterii muzikálu Mamma Mia! v Londýně a připomene výročí světových premiér titulů Starmania a Jižní Pacifik. Druhá část pak bude patřit celá jukebox muzikálu Mamma Mia! s písněmi skupiny ABBA. Tedy 20. výročí jeho světové divadelní premiéry. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. března 10 minut po sedmé večer a v pátek 19. dubna na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 7. 4. 2019

Nedělní Muzikál expres vám opět přinese soutěž o dvě vstupenky a CD. Tentokrát na muzikál Čas růží v pražském Hudebním divadle Karlín. Poté vás pozve na premiéru muzikálu Evita do Českých Budějovic a Děj se co děj do Ostravy. Chybět nebudou ani informace o tiskové konferenci v pražském Divadle Kalich, který chystá další muzikál se skladbami skupiny Elán s názvem Voda nad Vodou. Druhá část bude patřit malému koncertu z nahrávek Muzikál expresu. Zazní mimo písně z muzikálů Čarodějka, Sunset Boulevard a Největší showman. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. dubna 10 minut po sedmé večer a v pátek 12. dubna od devíti večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 31. 3. 2019

Nedělní Muzikál expres vás pozve na zahajovací muzikálový koncert Prix Bohemia Radio do Olomouce. Dále na současné české i zahraniční premiéry muzikálů Ledové království, Děj se co děj, Kvítek Mandragory a Mary Poppins. Druhá část bude věnována 55. výročí světové broadwayské premiéře muzikálu Funny Girl s Barbrou Streisandovou. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. A to v neděli 31. března 10 minut po sedmé večer a v repríze v pátek 5. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 24. 3. 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informace o letošních nominacích na prestižní britské ceny Laurence Oliviera. Dále vás pozve na novou inscenaci muzikálu Evita do Českých Budějovicích a na Šakalí léta v pražském Divadle na Fidlovačce. Druhá část bude věnována 40. výročí premiéry filmové verze muzikálu Vlasy. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár v neděli 24. března 10 minut po sedmé večer nebo v repríze v pátek 29. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. 

MUZIKÁL EXPRES 17. 3. 2019

Nedělní Muzikál expres vám přinese informace o chystaných premiérách v Praze. Konkrétně o karlínském titulu Jak se dělá muzikál a o české premiéře muzikálu We Will Rock You s písněmi skupiny Queen. Ten bude uveden v pražském Kongresovém centru. Ve druhé části zazní melodie z platinové kolekce, kterou vydal skladatel Andrew Lloyd Webber ke svým loňským sedmdesátinám. Zazní hlavně známé skladby ve zcela nových nahrávkách. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 17. března 10 minut po sedmé večer na nebo v páteční repríze 22. března ve 21 hodin. Samozřejmě na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. 

MUZIKÁL EXPRES 10. 3. 2019

Večerní Muzikál expres vám přinese informace o premiérách na newyorské Broadwayi a londýnském West Endu. Řeč bude o muzikálech Amélie, Kde je králíček Petr?, Kiss Me Kate a Moulin Rouge. Dále se vypravíme na brněnskou novinku Poslední loď, tedy muzikál s hudbou Stinga. Ve druhé části na nás čeká koncert z hudební produkce Muzikál expresu. Zazní v něm skladby z Plesu upírů, Čarodějky, či Největšího showmana. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. A to v neděli 10. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

MUZIKÁL EXPRES 3. 3. 2019

Nedělní Muzikál expres vám poprvé přinese soutěž o dvě vstupenky a CD. Tentokrát na muzikál Vlasy v Divadle Kalich v Praze. Dále pak například informaci o chystaném broadwayském muzikálu Tootsie. Druhá část bude věnována 40. výročí světové broadwayské premiéry Sweeneyho Todda. Chybět však nebudou ani informace o dalších jeho uvedeních. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. 

MUZIKÁL EXPRES 24. 2. 2019

Nedělní Muzikál expres přinese informace o muzikálových premiérách v tuzemsku i zahraničí. Řeč bude kupříkladu o Anastázii a Návštěvě staré dámy. Druhá část bude věnována 25. výročí filmového Lvího krále, ze kterého samozřejmě zazní řada zajímavých nahrávek. Více tedy v neděli 24. února o sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 17. 2. 2019

edělní Muzikál expres vám oznámí nominace na letošní Ceny Jantar, jejichž vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. března v ostravském Gongu. Dále zahraje ukázky z nové nahrávky muzikálu Wicked a připomene 75. narozeniny režiséra Alana Parkera, který má na svém kontě mimo jiné i filmové muzikály Fame a Evita. Také připomene nedožité 95. narozeniny českého hitmakera Jiřího Šlitra. Ve druhé části zavzpomíná na 25. výročí premiéry muzikálu Pěna dní. Více tedy v neděli 17. února o sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 10. 2. 2019

Dnešní Muzikál expres se od tohoto vydání přihlásí jako vždy v neděli, avšak až v 19. hodin. Na posluchače čeká při změně vysílacího času také několik novinek. Tentokrát vás pozve na premiéru Dobře placené Procházky do Divadla J. k. Tyla v Plni. Druhá část bude věnována 5. výročí úmrtí významného českého choreografa Richarda Hesse. Stál mimo jiné u vzniku muzikálu Dracula. Více tedy v neděli 10. února o sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 3. 2. 2019

Nedělní Muzikál expres se vám naposledy přihlásí „v pravé poledne“. Na programu bude koncert slavných muzikálových melodií. Zazní skladby z muzikálů Bídníci, Fantom opery, Billy Eliot, Sunset Boulevard, Rent a dalších hitů hudebního divadla. Pořad v následujícím týdnu si pak můžete naladit opět v neděli, avšak v 19. hodin večer. Více tedy v neděli 20. ledna ve 12 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 27. 1. 2019

Nedělním Muzikál expres vás pozve do pražského Divadla Kalich na premiéru muzikálu Vlasy. Poté připomene 55. narozeniny muzikálového herce Tomáše Trapla. Druhá část bude věnována výročí patnácti let od premiéry filmového Fantoma opery. Více tedy v neděli 27. ledna ve 12 hodin nebo v repríze v pátek 1. února od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

MUZIKÁL EXPRES 20. 1. 2019

Dnešní Muzikál expres vás pozve na filmový muzikál Mary Poppins se vrací. Dále přinese informaci o generální rekonstrukci nejstaršího a největšího londýnského Královského divadla Drury Lane. Rovněž připomene 20. výročí premiéry muzikálu Fosse, který obsahuje nejvýznamnější scény z inscenací režiséra a choreografa Boba Fosseho. Druhá část bude věnována jedné z největších muzikálových hvězd Broadwaye Ethel Mermanové. Více tedy v neděli 20. ledna ve 12 hodin nebo v repríze v pátek 25. ledna od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.

MUZIKÁL EXPRES 13. 1. 2019

Nedělním Muzikál expres vás pozve do pražského Divadla Kalich na premiéru muzikálu Vlasy. Dále přinese informace o chystaných českých premiérách muzikálů Čarodějka (Wicked) a Elisabeth. Druhá část bude věnována 55. výročí světové premiéry Hello, Dolly! Více tedy v neděli 13. ledna ve 12 hodin nebo v repríze v pátek 18. ledna od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. 

MUZIKÁL EXPRES 6. 1. 2019

V tomto vydání vás Muzikál expres pozve k bilancování domácí muzikálové scény v právě uplynulém roce 2018. Zazní tak melodie z muzikálů Horečka sobotní noci, Sweeney Todd, Rocky, Duch, Shrek či Legenda jménem Holmes. Více tedy v neděli 6. ledna ve 12 hodin nebo v repríze v pátek 11. ledna od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

Please reload