S HUMOREM O MUŽÍCH A ŽENÁCH

Hned dvě výročí slaví v těchto dnech úspěšná česká inscenace americké hudební komedie o proměnlivých vztazích mezi muži a ženami s názvem Miluju tě, ale…

Česká premiéra se v tehdejším divadle Blaník na pražském Václavském náměstí uskutečnila přesně před 15 lety – a před pěti lety proběhla v Divadle Palace premiéra obnovená. Od té doby se muzikál hraje jak na této scéně, tak na zájezdech po celé republice.

Muzikál Miluju tě, ale… je rozpustilou hudební revue a poprvé byl uveden v roce 1996 v New Yorku, kde dosáhl několika tisíc repríz; mnoho set repríz má za sebou i inscenace česká. Čtveřice herců se v tomto muzikálu mění v pestrou paletu nejrůznějších postav, aby diváky provedli vztahy mezi muži a ženami od mladých let až po věk seniorský. Řada komediálních situací tak zobrazuje nejen napětí před první schůzkou nebo přípravy na svatbu, ale i radosti a strasti manželského soužití, problémy s tchýní a tchánem či stereotyp dlouholetého vztahu.

Také v české inscenaci hraje všechny postavy pouze čtveřice herců – dvojnásobná držitelka Thálie Daniela Šinkorová v alternaci s Terezou Kostkovou, Roman Vojtek a další držitel Thálie Lumír Olšovský. Hvězdnou čtveřici doplňuje Kateřina Šildová nebo Eva Staškovičová.