Hudební divadlo Karlín oznámilo, že na podzim příštího roku uvede původní domácí novinku:
muzikál Ondřeje Brzobohatého s názvem Legenda jménem Holmes.

Detektiv Sherlock Holmes je fiktivní literární postava, kterou ve 2. polovině 19. století vytvořil Sir Arthur Conan Doyle. Holmes se objevil celkem ve čtyřech románech a padesáti šesti povídkách, jež byly uveřejňovány v letech 1887 až 1927 a zásadním způsobem ovlivnily vývoj detektivního žánru po celém světě.

Postavy z těchto románů a povídek později ještě mnohokrát ožily v dílech jiných autorů, a to na filmovém plátně, v rozhlase i v televizi. Velkého úspěchu dosáhla v poslední době moderní seriálová verze Sherlock z produkce BBC s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli.

Sherlock Holmes se dočkal také řady divadelních adaptací: nejen jako drama, ale i v podobě baletu či muzikálu. První muzikálové zpracování s názvem Baker Street pochází ze 60. let minulého století. Zajímavostí je, že již dva roky po broadwayské premiéře mohli toto dílo zhlédnout také diváci u nás – pod pozměněným titulem Dobrodružství Sherlocka Holmese ho uvedlo Státní divadlo Ostrava, dnešní Národní divadlo moravskoslezské. Další muzikál o slavném detektivovi pak vznikl ve Velké Británii; libreto, hudbu i texty písní k němu napsal Leslie Bricusse, spoluautor muzikálů Viktor/Viktorie či Jekyll a Hyde.

Nyní se tedy slavný detektiv poprvé objeví také v původním českém muzikálu Legenda jménem Holmes, jenž pro Hudební divadlo Karlín napsal herec, zpěvák a skladatel Ondřej Gregor Brzobohatý. Před několika dny zveřejnilo divadlo první informace a také pozvánku ke konkurzu. Muzikál bude režírovat Gabriel Barre, který ho na scénu karlínského divadla premiérově uvede v říjnu příštího roku.

SHERLOCK HOLMES PO ČESKU