SCHOOL OF ROCK NA BROADWAYI KONČÍ

Producenti muzikálu School of Rock na Broadwayi oznámili, že poslední představení tohoto divácky oblíbeného titulu skladatele Andrew Lloyda Webbera se uskuteční 20. ledna příštího roku.

Zatím poslední dílo nekorunovaného krále světového muzikálu mělo premiéru 6. prosince 2015 ve slavném newyorském divadle Winter Garden. Po premiéře muzikálu Jesus Christ Superstar v roce 1971 se mimochodem jedná teprve o druhý skladatelův titul, který byl premiérově uveden právě na Broadwayi a nikoli v Londýně.

Muzikál je inspirován stejnojmenným filmem z roku 2003. Děj se odehrává v soukromé škole, do níž místo klasického učitele hudební výchovy přichází milovník rocku Dewey Finn a místo běžných pouček děti učí hře na hudební nástroje tak, aby z nich mohl sestavit rockovou kapelu. Právě výkony dětských představitelů, kteří v tomto muzikálu musí nejen hrát, ale také zpívat, tančit a dokonce se v některých částech i sami doprovázet na hudební nástroje, jsou největším lákadlem tohoto díla. Poslední opona broadwayské inscenaci padne po výtečných 1338 představeních.