Hudební divadlo Karlín před několika dny oznámilo, že v říjnu příštího roku uvede českou premiéru muzikálu Sister Act neboli Sestra v akci. Jeho předlohou je slavný filmu z roku 1992 o barové zpěvačce Deloris Van Cartierové, která se musí před zločinci ukrýt do kláštera mezi řádové sestry. Příchod Deloris však dosud poklidný klášterní život zásadně naruší a vnese do něj řadu nečekaných novinek.

 

Muzikál Sestra v akci v uplynulých letech s úspěchem uvedla divadla v londýnském West Endu, německém Hamburku, na americké Broadwayi i v nedaleké Vídni. Jeho autory jsou manželé Steinkellnerovi, textař Glenn Slater a skladatel Alan Menken. Tento osminásobný držitel Oscara je stálým spolupracovníkem filmového Studia Walta Disneyho, je tedy autorem hudby především k mnoha animovaným filmům. Kromě nich se však Menken věnuje i skládání muzikálů, a to opět zejména pro produkční společnost Disney. Z jeho pera tak pochází například Kráska a zvíře nebo Malá mořská víla.

 

Hudební divadlo Karlín zatím další podrobnosti k připravované inscenaci muzikálu Sestra v akci nezveřejnilo, a to ani jména inscenátorů, ani hlavních představitelů. Proslýchá se však, že roli Deloris Van Cartierové, kterou ve filmu ztvárnila Whoopi Goldberg, by si mohla zahrát Lucie Bílá.

SESTRA V AKCI ZAVÍTÁ DO KARLÍNA