Na londýnský West End se v příštím roce vrátí jedno z dnes už klasických děl muzikálového velikána Stephena Sondheima, Company. Budeme mít ovšem možnost podívat se na toto dílo ve zcela nových souvislostech: z hlavního hrdiny Roberta se stane žena Bobbie.

Cenami ověnčený muzikál z roku 1970 vypráví o pětatřicetiletém Robertovi, na kterého přátelé tlačí, aby se konečně oženil. V nové inscenaci pak tento sociální tlak získá ještě daleko větší váhu, když by o hledání partnera a založení rodiny měla uvažovat pětatřicetiletá žena.

Kromě této proměny se však britští diváci velmi těší i na obsazení – v hlavní roli se představí populární muzikálová herečka Rosalie Craig. V jedné z vedlejších rolí se ale objeví také americká muzikálová hvězda Patti LuPone, držitelka dvou cen Tony a dvou cen Grammy, která se nejvíce proslavila jako původní představitelka Fantiny v Bídnících, Evity a Normy Desmond v Sunset Boulevardu.

Přestože se westendská premiéra nové verze muzikálu Company odehraje až na podzim 2018, předprodej vstupenek už byl spuštěn a vyvolal velký zájem.

SONDHEIMOVA COMPANY SE STÁVÁ PŘÍBĚHEM ŽENSKÉ HRDINKY