Příznivci Stephena Sondheima se v letošním roce mají na co těšit. V londýnském Národním divadle bude na podzim uveden revival jeho muzikálu Follies v hvězdném obsazení: vévodí mu Imelda Staunton, která všechny ohromila v hlavní roli muzikálu Gypsy, a Philip Quast, legendární představitel komisaře Javerta z Bídníků.

 

Nedávno byly ovšem odtajněny plány na další sondheimovský projekt: v příští sezoně bude v Londýně uveden také jeden z jeho nejznámějších muzikálů, Company. Uvede jej úspěšná britská režisérka Marianne Elliott jako jeden z prvních projektů své nově vznikající produkční společnosti.

 

Zcela unikátně bude hlavní hrdina muzikálu, nezadaný třicátník Bobby, přepsán na hrdinku. Tím získá celá situace rozhodování, zda se konečně usadit a najít si stálého partnera, novou naléhavost. Představitelkou Bobbie bude muzikálová herečka Rosalie Craig, která se v poslední době objevila v hlavní ženské roli Brechtovy Třígrošové opery v Národním divadle nebo v koncertním provedení Sweeneyho Todda na scéně Anglické národní opery. Sám Sondheim byl k nápadu změnit pohlaví hlavního hrdiny Company nejprve skeptický; po zhlédnutí záznamu workshopu, který produkce s herečkou uspořádala, ale dal ke změně svolení.

SONDHEIMOVA COMPANY V NOVÉM POJETÍ