SOUTĚŽ MUZIKÁL EXPRESU O VSTUPENKY NA KOČKY

Před týdnem, tedy 1. září, tak i v páteční repríze také vyhlásil další soutěž o ceny. A zde je její výsledek a jméno výherce. Soutěžní otázka se týkala slavného muzikálu Cats, tedy Kočky.

Světovou premiéru měl tento muzikál skladatele Andrew Lloyda Webbera v Londýně v roce 1981. Přes původní skepsi investorů se hrál na svou dobu neuvěřitelně dlouhou dobu. A posluchači měli vybrat správnou variantu ze tří možných. Hrály se deset let, patnáct let nebo 21 let? Losování ze správných odpovědí proběhlo 8. 9. 2019 odpoledne ve vysílání Kolotoče na vlnách ČRo Dvojka.  

Správná odpověď zní: Kočky se hrály po své světové premiéře v Londýně 21 let. S tím tenkrát skutečně nikdo nepočítal. A tak se staly jedním z nejdéle uváděných muzikálů v celé historii. A hrají se prakticky dodnes v řadě divadel na světě. V současné době se s úspěchem Kočky hrají již rok v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. A toto divadlo s nimi bude 5. listopadu v rámci divadelního festivalu Ostrava v Praze hostovat v Hudebním divadle Karlín. Takže vylosovaný výherce Luděk Smadiš získá na toto představení dvě vstupenky a nádavkem i CD Ostravská Broadway s nahrávkami ostravských sólistů a písněmi z nejslavnějších muzikálů, které NDM uvedlo.