Legendární loutkové Divadlo Spejbla a Hurvínka uvádí nejen inscenace určené dětskému publiku, ale pravidelně do svého repertoáru zařazuje také představení pro dospělé. Jedním z takových je například swingový hororový muzikál Spejbl versus Dracula aneb Přízrak z mansardy, který byl poprvé nastudován už v roce 1974. Tento titul se u nás dočkal bezmála osmdesáti repríz a s úspěchem byl uváděn také v Německu.

 

Pro letošní rok divadlo připravilo další představení pro dospělé: netradiční muzikálově laděnou inscenaci s názvem Spejbl a město hříchu. Inspiraci pro tuto hru nalezli tvůrci ve filmu noir a groteskně cynických černobílých detektivkách čtyřicátých let dvacátého století. Divadlo slibuje divákům temnou atmosféru, detektivní zápletku a děsivé zpěvy a tance, při kterých by se ani v loutkách krve nedořezal. Po městě obchází vrah a Spejbl by měl být jedním z těch, kdo ho ještě dnes chytí.

Autorem písňových textů a spoluautorem libreta je spisovatel Robin Král, hudbu k inscenaci vytvořil baskytarista a skladatel Jan Lstibůrek, jenž má za sebou mimo jiné hudbu k několika rozhlasovým inscenacím. Režisérem a autorem výtvarných návrhů loutek a dekorací je pak dlouholetý spolupracovník divadla Spejbla a Hurvínka, Miki Kirschner. Premiéra hry Spejbl a město hříchu proběhla ve středu 3. března, další z repríz je pak naplánována na duben.

LOUTKOVÝ HON NA VRAHA: SPEJBL A MĚSTO HŘÍCHU