STUDIO DVA UVEDE ŠÍLENĚ SMUTNOU PRINCEZNU

V pátek 21. 11. se v pražském Studiu DVA uskuteční premiéra divadelní adaptace slavné filmové muzikálové pohádky Šíleně smutná princezna. V roce 1968 – tedy už téměř před 50 lety – ji natočil režisér Bořivoj Zeman podle vlastního scénáře, na němž spolupracoval s Františkem Vlčkem. Písně napsali skladatel Jan Hammer mladší a textaři Ivo a Jan Fischerovi.

 

Pohádka Šíleně smutná princezna vypráví příběh prince a princezny ze sousedních spřátelených zemí, kteří mají uzavřít sňatek, na kterém se už dávno domluvili jejich „moudří“ otcové a jejich rádci. Královské děti však o svém osudu chtějí rozhodovat samy a samy si také touží vybrat životního partnera, který se bude líbit jim – a ne takového, kterého určí nějaké státní důvody…

 

Zatímco ve filmové verzi zazářili v hlavních rolích Václav Neckář a Helena Vondráčková, ve Studiu Dva ztvární hlavní pár prince a princezny Jan Cina a Berenika Kohoutová. Kromě nich se diváci mohou těšit na Miloslava Mejzlíka, Boba Klepla, Danielu Kolářovou, Annu Šiškovou nebo Jana Krause. Muzikál režíruje Šimon Caban, hudebně jej nastudoval dirigent Kryštof Marek.