Přesně před 45 lety měl na Broadwayi světovou premiéru muzikál Sugar, u nás často uváděný s podtitulem podle své slavné filmové předlohy z roku 1959 – Někdo to rád horké. Muzikál libretisty Petera Stona, skladatele Jule Styna a textaře Boba Merrilla se při svém prvním uvedení dočkal ze strany odborné veřejnosti i diváků spíše vlažného přijetí: jeho 505 repríz jej řadilo mezi přinejlepším průměrné broadwayské muzikály své doby. Sugar sice získala čtyři nominace na cenu Tony, ale ani v jedné z kategorií nakonec nevyhrála. Přesto se slavný muzikálový titul během následujících let rozletěl po celém světě.

Také v České republice je Sugar (Někdo to rád horké) jedním z nejoblíbenějších muzikálů, uváděných divadly po celé zemi. Jeho česká premiéra se uskutečnila v Hudebním divadle Karlín v dubnu 1986, tedy o šest let dříve, než byl tento titul uveden v londýnském West Endu. Zatímco u nás se komediální muzikál tehdy udržel na repertoáru pět let, v Londýně byl uváděn pouhé dva měsíce. Většímu úspěchu nepomohlo ani obsazení slavného Tommyho Steela do jedné z hlavních rolí.

Muzikál vypráví příběh dvou nezaměstnaných hudebníků, basisty Jerryho a saxofonisty Joa, kteří se náhodou stanou svědky vražedného vyřizování účtů mezi dvěma klany chicagské mafie. Aby unikli svým gangsterským pronásledovatelům, přestrojí se do ženského oblečení. Jako členky dívčí kapely Sladké Sue se poté vydávají účinkovat na zájezd ve floridském hotelu v Miami Beach. Situace se však začne komplikovat ve chvíli, kdy se Joe, přestrojený za dívku Josefínu, zamiluje do půvabné zpěvačky jejich kapely, Sugar Kane.

Ještě větší komplikace do celé situace vnáší postarší milionář Sir Osgood Fielding, který se zamiluje do Dafné neboli převlečeného Jerryho. Naprostý chaos pak nastává ve chvíli, kdy do hotelu vtrhne chicagská mafie toužící vypátrat oba nepohodlné svědky. Muzikál končí stejně jako film ve chvíli, kdy během útěku všech čtyř hlavních postav před mafiány Jerry Osgoodovi přiznává, že je ve skutečnosti muž. Ten mu však na to bezstarostně odvětí slavnou větou: „Nikdo není dokonalý!“

SUGAR: DIVÁCI TO STÁLE RÁDI HORKÉ