ŠUMAŘ NA STŘEŠE V KOMORNÍM PROVEDENÍ

Nové nastudování muzikálu Šumař na střeše bude mít premiéru v Londýně už 23. listopadu. Poněkud překvapivě bude muzikál uveden v Menier Chocolate Factory, proslulé komorní scéně mimo oblast West Endu s kapacitou 180 diváků.

Uvádění je plánováno na striktně omezené období 23. 11. – 9. 3. a všechna představení jsou už nyní beznadějně vyprodaná. Kromě titulu samotného i mnohokrát potvrzených kvalit této scény láká diváky i jméno režiséra inscenace: je jím totiž světově proslulý Trevor Nunn, režisér nejúspěšnějších muzikálových inscenací historie jako například Kočky nebo Bídníci.

Šumař na střeše je legendární americký muzikál z roku 1964 o síle tradic, lásky, rodinných vztahů a potřebě tolerance. Jeho děj se točí kolem chudého židovského mlékaře Tovjeho, jehož jedinou starostí je dobře provdat svých pět dcer a zajistit jim tak lepší budoucnost, než měl on sám. Dosud poklidný život Tovjeho rodiny i celé jejich nuzné vesničky Anatěvky však začnou narušovat carem nařízené protižidovské pogromy. Mnoha cenami ověnčený a svými tématy i dnes aktuální muzikál proslavil nejen jeho silný příběh, ale i mnohé populární melodie.