V sobotu 17. února se ve švýcarském St. Gallen konala světová premiéra nového muzikálu Matterhorn z pera nejznámějšího německého muzikálového libretisty Michaela Kunzeho – autora Plesu upírů, Rebeccy, Elisabeth, Mozarta a dalších slavných titulů. Hudbu tentokrát složil jeden z nejznámějších skladatelů pop music Albert Hammond.

Příběh Matterhornu sleduje stopy mladého ctižádostivého Angličana Edwarda Whympera, který v roce 1865 jako vůbec první zdolal téměř 4 a půl tisíce metrů vysoký Matterhorn. To bylo do té doby považováno prakticky za nemožné. V muzikálu však nejde jen o hory, lana, sny, rivalitu, ctižádost a divokou přírodu: v popředí zde stojí i láska. Mladý horolezec se totiž zamiluje do dcery majitele továrny na lana. Ta se ale má na přání svého otce vdát za úplně jiného, bohatého horolezce. Muzikál má ale i další tematickou rovinu – jde v něm totiž i o velmi aktuální konflikt mezi přírodou a lidmi.

Divadlo v St. Gallen je subvencovanou repertoárovou scénou a naprostou špičkou nejen ve švýcarském měřítku, ale i na evropské úrovni. Dá se říci, že v průběhu let nastudovalo všechny světové muzikály, a to jak klasické, tak muzikály superlativů. Navíc spolupracuje s předními režiséry a choreografy a běžně angažuje do jednotlivých rolí ty nejlepší muzikálové herce německé jazykové oblasti.

ŠVÝCARSKÝ MATTERHORN HRDINOU MUZIKÁLU