TARZAN SLIBUJE HITY I AKTOBATICKOU PODÍVANOU

Do Prahy míří další světový muzikál. V Divadle Hybernia se bude od 3. října uvádět Tarzan s hudbou Phila Collinse, adaptovaný z Disneyho animovaného filmu z roku 1999. O české texty písní se postaral Pavel Cmíral, který před lety překládal písničky už pro zmiňovaný film a dlouhodobě se věnuje přetextovávání Disneyho pohádek.

Muzikálová adaptace měla svou divadelní premiéru v březnu 2006 na Broadwayi, kvůli nízké prodejnosti lístků se však dočkala „jen“ zhruba pěti set repríz. V následujících letech byla úspěšně uvedena v dalších zemích – mimo jiné v Nizozemí, Švédsku nebo Německu. Příběh Tarzana patří k nejčastěji zpracovávaným námětům: existuje několik románů i filmů, které se do různé míry liší. Muzikál víceméně kopíruje děj Disneyho filmu. Mladý pár tragicky zahyne a zůstane po něm nemluvně, kterého se ujme gorilí rodina a vychová ho jako plnohodnotného člena své tlupy. Tarzan postupně dospívá, mění se v mladého muže, a právě tehdy se jeho adoptivní rodina dostane do ohrožení. Do džungle přijíždí lidé, kteří by gorily rádi lovili. To ovšem Tarzan nemůže za žádnou cenu připustit – bez ohledu na to, jak moc se mu líbí slečna, která k výpravě patří…

Muzikálový Tarzan klade na všechny účinkující velké nároky, protože vedle zpěvu vyžaduje také značnou dávku akrobacie. V hlavních rolích se diváci mohou těšit například na Vojtu Drahokoupila, Davida Gránského či Petera Pechu. Zda bude tento výlet do džungle skutečně stát za to, se můžete přesvědčit sami už od začátku října v pražském Divadle Hybernia.