Poslední březnovou sobotu se v pražském Národním divadle uskutečnilo udílení prestižních divadelních Cen Thálie. V kategorii opereta, muzikál či jiný hudebně-dramatický žánr byla mezi ženami nominována Hana Holišová za muzikál Noc na Karlštejně, Ivana Korolová za operetu Mam’zelle Nitouche a Lenka Pavlovič za Ples v opeře. Cenu si nakonec odnesla právě Lenka Pavlovič za svůj výkon v roli služebné Hortensie v operetě Ples v opeře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

V mužské kategorii nominovala porota Vojtěcha Dyka za výkon v Bernsteinově Mši, Romana Tomeše za roli Jidáše v rockové opeře Jesus Christ Superstar a Josefa Vojtka za titulní roli v pražském muzikálu Mefisto. A právě Vojtek nakonec uspěl a letošní Cenu Thálie získal.

Ocenění za celoživotní mistrovství v oboru opereta-muzikál pak obdržela Pavla Břínková, spjatá už více než čtyři desítky let zejména s pražským Hudebním divadlem Karlín. Právě na jeho jevišti začínala v roce 1970 svou profesionální kariéru jako Maria ve West Side Story a právě tam také získala před deseti lety první Cenu Thálie za svůj mimořádný výkon v roli kněžny Anhilty v operetě Čardášová princezna.

THÁLIE ZNÁ SVÉ VÍTĚZE