Na jaro příštího roku se v londýnském West Endu chystá premiéra nového jukebox muzikálu s hity ikonické americké zpěvačky Tiny Turner.

 

Děj muzikálu by měl být postaven nejen na nejslavnějších písních zpěvačky, ale také – u jukebox muzikálů posledních let poměrně netypicky – na skutečných osudech Tiny Turner od samých počátků její hudební kariéry v americkém státě Tennessee až po její triumfální cestu na vrchol k pomyslnému titulu světové královny rokenrolu. Údajně přinese také některé dosud neznámé informace ze soukromého života hvězdy.

Tina Turner patří mezi komerčně nejúspěšnější zpěvačky v historii, získala řadu ocenění včetně tří ceny Grammy a na své koncerty prodala více vstupenek než kterýkoli jiný sólový zpěvák. V roce 1991 byla uvedena do rokenrolové Síně slávy.

Na muzikál s názvem Tina se diváci mohou těšit od března 2018 v londýnském divadle Aldwych. Na inscenaci se bude podílet uznávaná režisérka Phyllida Lloyd, která stojí kromě řady činoher také za divadelní i filmovou podobou muzikálu Mamma Mia!.

TINA: MUZIKÁL O TINĚ TURNER